Πραγματοποίηση Επιμορφωτικής Συνάντησης

Σας γνωρίζω την πραγματοποίηση επιμορφωτικής συνάντησης με τη συμμετοχή εκπαιδευτικών της 3ης Περιφέρειας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Σερρών, που συμμετέχουν στο Περιφερειακό Δίκτυο Δημιουργικής Γραφής «Μια ιστορία ταξιδεύει», με θέμα «Παιδαγωγικές και διδακτικές Προσεγγίσεις της Δημιουργικής Γραφής στο σχολείο».

 

Αναλυτικότερα, το πρόγραμμα της Επιμορφωτικής Συνάντησης, σύμφωνα με τον πίνακα που ακολουθεί:

 

Εκπαιδευτικοί Ημερομηνία Θέμα Εισηγητές Χώρος
Εκπαιδευτικοί Δικτύου Δημιουργικής Γραφής

3ης Περιφέρειας Σερρών

28/11/2014

Ώρα: 12.00-14.00

Παιδαγωγικές και διδακτικές στρατηγικές προσέγγισης της Δημιουργικής Γραφής στο σχολείο Σταύρος Γρόσδος,

Σχολικός Σύμβουλος

5ης Περιφέρειας Δ.Ε. Πέλλας

Χαρίκλεια Τερζητάνου, Υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων Δ/νσης ΠΕ Αν. Θεσσαλονίκης

1ο Δ.Σ. Σερρών

Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 14, ΠΔ 201/98 η παρακολούθηση των επιμορφωτικών συναντήσεων είναι υποχρεωτική για τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς της Περιφέρειας. Με ευθύνη των διευθυντών/τριών των σχολείων θα ενημερωθούν έγκαιρα οι συνάδελφοι, και θα διευκολυνθεί η συμμετοχής τους, με τρόπο που δεν θα θίγεται η εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων τις συγκεκριμένες ημέρες.

 

Η μετακίνηση των εκπαιδευτικών θα γίνει χωρίς δαπάνη για το δημόσιο.

 

Με εκτίμηση

 

Αρμόδιος Τσιβάς

 

Σχολικός Σύμβουλος 3ης Περιφέρειας Σερρών

 

Πίνακας συμμετεχόντων εκπαιδευτικών

 

της 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Σερρών

 

στο Περιφερειακό Δίκτυο Δημιουργικής Γραφής:

 

«Μια ιστορία ταξιδεύει»

 

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ

ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΡΙΘ. ΜΑΘΗΤΩΝ
1 Δελή Χαρίκλεια 1ο Δ.Σ. Σερρών Α1 ΠΕ 70 19
2 Καλτσίκη Μαρία 1ο Δ.Σ. Σερρών Α2 ΠΕ 70 19
3 Σαμαρτζά Χρύσα 1ο Δ.Σ. Σερρών Β1 ΠΕ 70 20
4 Χατζηαγοράκη Σοφία 7ο Δ.Σ. Σερρών Α ΠΕ 70 20
5 ΤσικαλούδηΑργυρώ 7ο Δ.Σ. Σερρών Β ΠΕ 70 21
6 Βυζανιάρη Αλεξάνδρα 7ο Δ.Σ. Σερρών ΣΤ ΠΕ 70 20
7 Βαλσαμάκη Αναστασία 7ο Δ.Σ. Σερρών Συμπλ ΠΕ 70
8 Παπαδιού Έλλη 7ο Δ.Σ. Σερρών Δ/ντρια ΠΕ 70
9 Παπακωνσταντίνου Αιμιλία 8ο Δ.Σ. Σερρών Β1 ΠΕ 70 13
10 Σιλιαχλή Αντιγόνη 24ο Δ.Σ. Σερρών Β ΠΕ 70 16
11 Μπαρουτίδης Νίκος 24ο Δ.Σ. Σερρών Γ1 ΠΕ 70 13
12 Μπαλλά Μαγδαληνή 25ο Δ.Σ. Σερρών Δ ΠΕ 70 13
13 Ταγταλιανίδου Όλγα Δ.Σ. Ψυχικού Α ΠΕ 70 20
14 Καμπούρογλου Νίκος Δ.Σ. Βαλτοτοπίου Γ-Δ ΠΕ 70 13
15 Λιάτσας Διονύσιος Δ.Σ. Βαλτοτοπίου Ε-ΣΤ ΠΕ 70 15
16 Κεσκινίδου Ζηνοβία Δ.Σ. Βαλτοτοπίου Β ΠΕ 70 7
17 Μπόλλα Μαρία Δ.Σ. Βαλτοτοπίου Α ΠΕ 70 6