12/12/2018
8 °C Serres, GR

Διεξαγωγή Επιμορφωτικής συνάντησης με θέμα Διαπολιτισμική Εκπαίδευση & Παιδαγωγικές Εφαρμογές

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι,

 

Η Σχολική Σύμβουλος της 17ης Περιφέρειας Π.Α. σε συνεργασία με το Π.Τ.Δ.Ε. του Α.Π.Θ. διοργανώνουν δίωρη επιμορφωτική συνάντηση για τους εκπαιδευτικούς της Περιφέρειάς μας με θέμα «Διαπολιτισμική Εκπαίδευση & Παιδαγωγικές Εφαρμογές» και εισηγητές τους κυρίους Κωνσταντίνο Τσιούμη και Ανδρέα Καρακίτσιο Καθηγητές του Τ.Ε.Π.Α.Ε., Α.Π.Θ.

 

Η δίωρη επιμορφωτική συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 5 Μαρτίου 2014 στο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Κ. Καραμανλής από τις 12.00΄ έως τις 14.00΄.

 

Την επιμορφωτική συνάντηση θα παρακολουθήσουν οι εκπαιδευτικοί που φιλοξενούν παιδιά Ρομά στα Νηπιαγωγεία τους και συμμετέχουν στο πρόγραμμα (Νηπιαγωγεία: 1ο & 2ο Ηράκλειας, Ποντισμένου, 4ο, 12ο, 16ο, 20ο Σερρών) καθώς επίσης όσοι & όσες άλλοι/ες συνάδελφοι/σες δήλωσαν συμμετοχή.

 

Η επιμορφωτική συνάντηση πραγματοποιείται στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ»Ένταξη και εκπαίδευση των παιδιών Ρομά στις Περιφέρειες Κεντρικής, Δυτικής, Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκηςκαι είναι συναφούς περιεχομένου με τις εκπαιδευτικές παρεμβάσεις του Προγράμματος.

 

Τα Νηπιαγωγεία, κλασσικά και ολοήμερα, την ημέρα αυτή θα λειτουργήσουν κανονικά.

 

Ακολουθεί ο πίνακας των συμμετεχόντων στην επιμορφωτική συνάντηση.

 

Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ

 

ΓΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΙΔΟΥ ΠΑΓΩΝΑ

 

 

Πίνακας συμμετεχόντων για την επιμορφωτική συνάντηση

 

«Διαπολιτισμική Εκπ/ση & Παιδαγωγικές Εφαρμογές»

 

Α/Α

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

1

 

Ρατκίδου Φωτεινή

 

Άνω Μητρούσι

 

2

 

Καψάλη Νίκη

 

«

 

3

 

Ευαγγελοπούλου Αριάδνη

 

29ο

 

4

 

Ντόκα Ευφροσύνη

 

Τούμπα

 

5

 

Γρούλιου Κυριακή

 

Χείμαρρος

 

6

 

Στογγύλη Αλεξάνδρα

 

Παραλίμνιο

 

7

 

Λυρατζή Αθανασία

 

«

 

8

 

Γκαγκαλνά Αναστασία

 

Ειδικό

 

9

 

Γκαζάκη Λαμπρινή

 

3ο

 

10

 

Γκλαρνέτατζη Βασιλική

 

«

 

11

 

Ιωσηφίδου Γαλάτεια

 

Βέργη

 

12

 

Κοκκίδου Μαρία

 

9ο

 

13

 

Παπαδοπούλου Παρασκευή

 

Ειδικό

 

14

 

Δοδακοπούλου Μαρία

 

«

 

15

 

Κατιάκος Νικόλαος

 

«

 

16

 

Ταξίδου Αθηνά

 

«

 

17

 

Ιωαννίδου Ασημένια

 

Λιθότοπος

 

18

 

Μαλανδρή Συρμούλα

 

24ο

 

19

 

Χατζηβασιλείου Δέσποινα

 

29ο

 

20

 

Τσελεπή Ελένη

 

2ο Νιγρίτας

 

21

 

Κλέπκου Μαγδαληνή

 

Βαλτοτόπι

 

22

 

Κλειάνη Θεοδώρα

 

Ν.Ζίχνη

 

23

 

Πιπερτζή Ελένη

 

Λευκώνας

 

24

 

Δεδούση Ευαγγελία

 

«

 

25

 

Κοκκινίδου Δημητρούλα

 

«

 

26

 

Αγγούρα Ευαγγελία

 

Ν.Σούλι

 

27

 

Χριστοφορίδου Καλλιόπη

 

«

 

28

 

Μπαχαροπούλου Δέσποινα

 

Πρώτη

 

29

 

Τοτζάρη Αναστασία

 

2ο Σκουτάρεως

 

30

 

Κουγιουμτζοπούλου Κυριακή

 

«

 

31

 

Παππά Παναγιώτα

 

30ο

 

32

 

Οικονόμου Αγαθή

 

«

 

33

 

Κοράκη Ευθαλία

 

7ο

 

34

 

Χηδηρίδου Δέσποινα

 

«

 

35

 

Παπαδοπούλου Χάιδω

 

Ελαιώνας

 

36

 

Γάκη Κων/νιά

 

21ο

 

37

 

Σίσκου Ευθυμία

 

Κ.Δένδρα

 

38

 

Βάντσιου Σουζάνα

 

Παλαιόκαστρο

 

39

 

Δερμετζή Αντωνία

 

Βαλτερό

 

40

 

Σοφιανίδου Μαρία

 

Γεφυρούδι

 

41

 

Ρίζου Βασιλική

 

16ο

 

42

 

Παπαποστόλου Πολυξένη

 

«

 

43

 

Μανιώτα Μαρία

 

4ο

 

44

 

Καφετζή Κατερίνα

 

«

 

45

 

Δρακάκη Ευθυμία

 

12ο

 

46

 

Φασούλα Ελένη

 

«

 

47

 

Βαφειάδου Νίκη

 

20ο

 

48

 

Αναστασιάδου Μαρία

 

«

 

49

 

Πασχαλιά Κατερίνα

 

1ο Ηράκλειας

 

50

 

Γούλα Σοφία

 

2ο Ηράκλειας

 

51

 

Κλειδαρά Μαρία

 

Ποντισμένο

 

52

 

Βυσόκαλη Ελένη

 

«

 

53

 

Μπεχτσή Καλλιόπη

 

«

 

54

 

Γαζή Μαρία

 

13ο

 

55

 

Βαιζίδου Κυριακή

 

25ο

 

56

 

Πέρση Παρασκευή

 

Βρεφονηπιακός ΟΑΕΔ